Pozostałe materiały

Tak powstają prawdziwe unikaty!

Dzięki kombinacji ciekawych materiałów takich jak aplikacje przekrojów pnia, prawdziwej kory, powierzchni z drewna łupanego, imitacji betonu czy też różnych wariantów szkła nasze meble z drewna litego osiągają jeszcze wyższą wartość. Wykonywane ręcznie, powstają tu prawdziwe unikaty, które podkreślają jeszcze bardziej niepowtarzalność Twojego wnętrza.

Beton

Dzięki specjalnej technice nakładania szpachli powstaje szlachetna, fascynująca powierzchnia betonu. Beton nakładany ręcznie cienkimi warstwami jest następnie szlifowany i lakierowany. Dzięki temu uzyskuje niepowtarzalne napięcie i przyjemny dotyk. Charakterystyczne nierówności, zagłębienia, struktury kraterów oraz drobne rysy czynią każdy element z betonu unikatowym.

Kora

Prawdziwa kora odcinana jest z całego pnia w taki sposób, że kompletna część pnia wstawiana jest w meble.

Dzięki surowym standardom obróbki zgodnym z wymogami IPPC możecie być Państwo pewni, że drewno jest pozbawione szkodników. 

Metal

Stosowane przez nas metalowe elementy w kolorze antracytowym pokrywane są proszkiem w specjalnym procesie produkcji i spełniają rygorystyczne wymogi naszych standardów jakościowych.

Przekrój pnia

Przekrój pnia pochodzi z jego serca i opowiada historię drzewa. Przekrój poprzeczny imponuje wyglądem okrężnych słojów rocznych. Poprzez naturalne kurczenie się i pęcznienie powstają indywidualne pęknięcia, które czynią każdy mebel niepowtarzalnym.

Drewno łupane

Drewno łupane powstaje poprzez rozwarstwienie drewna wzdłuż kierunku przebiegu włókien. Powstają różnice koloru oraz struktury, które potwierdzają nie tylko autentyczność użytego surowca, ale jednocześnie zachwyca najwyższą naturalnością i indywidualnością. Nasze produkty zaprezentowane są poprzez perfekcyjną, ręczną obróbkę drewna łupanego. W ten sposób można zaaranżować każdy salon i jadalnię.

Satinato

Wytrawianie SATINATO nadaje całej powierzchni szkła mleczno-matowy, szorstki wygląd. Poprzez refrakcyjny charakter struktury powierzchni SATINATO jest ulubionym elementem wzorniczym nowoczesnej architektury. SATINATO posiada te same właściwości mechaniczne i termiczne jak normale szkło float. Oferuje ono niezawodną ochronę wyglądu. 

Szkło parsol

Szkło parasol otrzymuje swój kolor w procesie topienia poprzez domieszkę tlenku żelaza. Szkło parasol absorbuje część promieni słonecznych i zapobiega nadmiernemu przedostawaniu się ich do wnętrza lub mebla. W kolorze brązowym tworzy imponujący wrażenie i nadaje wysokiej jakości meblom ciepłego i aksamitnie miękkiego wyglądu. 

Piaskowanie

Poprzez piaskowanie zanurzamy się głęboko w drewno i prezentujemy świadomie jego niepowtarzalność i trwałość. Powierzchnia drewna jest piaskowana ręcznie. Powstaje przy tym relief z twardych i miękkich części słojów rocznych, podobnie jak dzieje się to w drewnie w naturze pod wpływem działania piasku i wiatru. Głęboko pofałdowana powierzchnia jest na koniec ręcznie szczotkowana, żeby wygładzić odpryski i ostre krawędzie.

Copyright 2024 © Hartmann Möbelwerke GmbH